راهنمای دانشجویان

فهرست مطالب

راهنمای سریع ویدئو

بخش اول- ورود به سامانه

بخش دوم- پروفایل شخصی

بخش سوم- درس ها و دوره ها

بخش 1-3- سرفصل ها و منابع آموزشی

بخش 2-3- شرکت در کلاس آنلاین درس

بخش 3-3- ارسال تکالیف و پاسخ نامه ها

بخش 4-3- آزمون ها و ارزیابی هاراهنمای سریع

مقدمه

سامانه یکپارچه آموزش مجازی دانشگاه صنعتی شاهرود، با هدف مجتمع شدن و سازماندهی و دسترسی سریع به اطلاعات، توسعه یافته است. براساس سیاستگذاری های انجام شده، این سامانه، به 4 دسته افراد سطح دسترسی می دهد. این سطوح شامل دسترسی مدیر مرکز آموزش های مجازی، کارشناسان آموزشی، اساتید، دانشجویان می باشد که هر فرد مطابق نقشی که در سامانه دارد، می تواند به سطوح و اطلاعات دسترسی داشته باشد.
در ادامه نحوه دسترسی دانشجو را در سامانه بررسی خواهیم کرد.

1- ورود به سامانه

نحوه ورود به سامانه مطابق مراحل زیر می¬باشد:
1- ابتدا می بایست کاربر از طریق مرورگر خود به آدرس lms.shahroodut.ac.ir مراجعه نماید. با مراجعه به این سامانه، همانند تصویر زیر را مشاهده می نمایید:

2- جهت ورود به سامانه، کاربر بر روی "ورود کاربر" کلیک می نماید. درصورتی که قبلا در سامانه ثبت نام شده باشد، از قسمت ورود اقدام می نماید و همانند تصویر زیر، کاربر نام کاربری و رمز عبور خود را وارد می نماید.

 

در صورت ورود موفق، صفحه ای همانند شکل زیر نمایش داده می شود که در سمت چپ تصویر، می بایست نام و نام خانوادگی کاربر، نوشته شده باشد و در سمت راست، داشبورد دانشجو مشاهده می شود که شامل پروفایل شخصی، جلسات مجازی، درس ها و دوره ها می باشد. و در پایین صفحه در قالب دسترسی سریع، درس و دوره ها، کلاس های آنلاین و تمارین و تکالیف مهیا می باشد.

به طورکلی تمامی نیازمندی های کاربر در داشبورد او قرار دارد که به راحتی می تواند به زیر منوهای مربوطه دسترسی داشته باشد.

 

در ادامه به توضیح عملکرد بخش های نام برده می پردازیم.

2- پروفایل شخصی

2-1) ویرایش اطلاعات پایه


کاربر از طریق مشاهده و ویرایش اطلاعات پایه، اطلاعات شناسنامه ای خود را ویرایش می نماید و در نهایت بر روی بروز رسانی کلیک می نماید.2-2) تغییر تصویر کاربری


کاربر می تواند از منوی "تغییر تصویر کاربری" تصویر مورد نظر خود را قرار دهد. برای این کار، به قسمت "انتخاب" همانند تصویر زیر مراجعه می نماید و درنهایت بر روی "بروز رسانی" کلیک می نماید.

2-3) تغییر کلمه عبور


منوی تغییر کلمه عبور نیز این شرایط را برای تغییر کلمه عبور کاربر فراهم می نماید. گفتنی است نام کاربری کاربر، همواره ثابت می باشد.

3- درس ها و دوره ها


تمامی نیازمندی های مرتبط با کلاس داوطلب در این منو اتفاق خواهد افتاد. یعنی نیاز به شرکت در کلاس آنلاین، استفاده از فایل ها و ارسال تمارین نیز از همین قسمت مهیا می باشد. با کلیک بر روی منوی درس ها و دوره ها و مراجعه به منوی لیست دروس، صفحه ای همانند تصویر زیر نمایش داده می شود:

که در منوی باز شده،دروس ثبت نامی دانشجو نوشته شده می باشد. در گام بعدی بر روی علامت بعلاوه کلیک فرمایید تا لیست دروس ثبت نامی شما باز شود.

 همانطور که در تصویر نمایش داده می شود، تمامی دروس ثبت نامی، به همراه اسامی اساتید، و سرفصل ها و منابع آموزشی، شرکت در کلاس مجازی این درس، ارسال تکالیف و پاسخنامه ها، آزمون ها و ارزیابی نمایش داده می شود.

3-1) سرفصل ها و منابع آموزشی


با کلیک بر روی این قسمت، می توانید منابع و سرفصل هایی که توسط اساتید بارگذاری می شود را ملاحظه فرمایید.

 

3-2) شرکت در کلاس مجازی این درس


به منظور شرکت در کلاس های مجازی درس، می بایست از این قسمت اقدام نمایید. بطوریکه با کلیک بر روی کلاس مورد نظر، جلساتیکه برگزار شده نمایش داده می شود.

 همانطور که در تصویر مشاهده می شود، درصورت آنلاین بودن مدرس، تصویری همانند شکل زیر نمایش داده می شود که با کلیک بر روی آیکن سبز رنگ، می توان وارد کلاس شد.

3-3) ارسال تکالیف و پاسخنامه ها

همانند آنچه در خصوص کلاس های آنلاین و دریافت منابع مطرح شد، درصورتیکه بخواهید تمارین مربوط به دروس را ارسال نمایید، با کلیک به منوی ارسال تکالیف و پاسخنامه ها، فضایی جهت ارسال تمارین مهیا می باشد.


با کلیک بر روی ارسال تکالیف، می توانید فایل تکالیفتان را بارگذاری نمایید.

3-4)آزمون ها و ارزیابی ها

بعد از بارگذاری آزمون، دانشجو میتواند از این قسمت سوالات آزمون را ملاحظه نماید و بعد از اعلام نتایج این قابلیت جهت مشاهده نمرات دانشجو مهیا میباشد